İlk Uzun Tur Tecrübesi Günlüğü

Tarih 5 Mart 2016. Seydisehir Bisiklet Topluluğu olarak ikinci yılımız.160 km’lik Beyşehir Bisiklet turuna katılmış olmanın müthiş özgüveniyle doluyuz. Ali Öz haritayı hazırlıyor ve harika bir tur planı yaptım diyor.

Sakallıoğlu Mobilya

alacabel193659x

Seydisehir’den çıkılacak  Rezebeli aşılacak, Durak Köyü, Toyalanı, Tekebeli, Cevizli, Yarpuz, Alacabel ve Seydişehir hedef.Tam 135 km. Dile kolay tam üç bel aşılacak.İki gün önce yağan yoğun kardan her yer kar buz… Sicaklik eksi 3 derece.S abah 6.00’da düştük yollara… Rezebeli’ni sorunsuz aştık. Soğuk nefesimizi buz tekerimizi kesiyor âdeta. Kah yokuslarda terliyoruz kah inişlerde donuyoruz. Tekebeline kadar güle oynaya geldik. Ama o dik beli aşacak takat kalmadı dizlerde. Yürüyoruz yürüyoruz… Saat 17.00, Cevizlideyiz. Hava soğuk -5.Karanlığa kalacağız. Antalya yolu kalabalığı, soguk ve karanlık… İçimiz ürperiyor.

alacabel193558

Yarpuzdan sonra Alacabel yokuşu başlıyor. Aman Allahım harita üzerinde  ne kadar da kısaymış. Yürü bin, bin yürü… Yol bitmiyor. Suyumuz bitti. Yiyecegimiz bitti. Sicaklik -10.durunca donuyoruz, gidince yoruluyoruz.

alacabel1938175

 

Ama hep birbirimize destek oluyoruz. Birbirimizin  gözleri umut, sözleri kuvvet oluyor. 70’lik Hacı dedem duacımız ve yanımızda. Ve Alacabel… Rakım 1825 m.Saat 22.00 Sıcaklık -12. Fakat hepimiz bitigiz. Araç çağıralım diyoruz arkadaşlar gurur yapıyor.Hayir bu yol bitmeli. Bitmeli lâkin hipotermi riski var. Son turumuz olmasını istemiyoruz. Sagduyu galip geliyor. Araç çağırıyoruz ve dostlar bizi sıcak araçlarına alıyor. Hepimizde tamamlanmayan parkurun ezikliği var.

alacabel193559

Bu parkur mutlaka tamamlanacak. Hırs yapıyoruz. Mutlaka bu parkurdan çıkarılacak dersler var. Anlayana….

Ali Akış

 

alacabel19380733

alacabel1937583

alacabel19374722

alacabel1937382

alacabel1937151

 

 

3 yorum

  1. Çok güzel olmuş. Elinize sağlık.

  2. Alacabelde kaldığınız tur mu bu ?

  3. Biz unutmuştuk bunu

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Bisiklette Doğru Vites Kullanımı

Bisikleti yeni aldınız, tüm ayarlarını yaptırdınız. Sürüşlere başladınız ve bir süre sonra vites grubunuzdan sesler mi gelmeye başladı? Zincirindeki yağ, azalmış olabilir mi? Ya da, tellerindeki gerginlikte bir değişiklik olmuş olamaz mı? Bunlar büyük problemler mi? Hayır. Zinciri yağlarsınız. Tel gerginliği ise, beş dakikanızı almadan yeniden ayarlatabileceğiniz bir şeydir. Peki ya tüm bunlarda bir problem yok ve siz hala ses geliyor diyorsanız ne yapmalı?