Seydişehir Bisiklet Festivali 2021
Seydişehir Bisiklet Festivali 2021

Seydişehir Bisiklet Festivali 2021

Geri Sayım Başladı…

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Seydişehir Bisiklet Festivali’ni 2-3-4 Temmuz 2021 tarihlerinde Konya Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı’nda yapacağız…

Ayrıntılar ve kayıt bilgileri yakında…

Kamp Alanı:

Kamp yerimiz Kuğulu Tabiat Parkı’dır. Kamp yerinde, tuvalet, duş, elektrik, su, güvenlik ve mescit vardır.

Çadır ve diğer kamp malzemeleri katılımcılar tarafında getirilecektir.

Seydişehir Kuğulu Park İlkbahar
Kuğulu Tabiat Parkı

Parkurlar Hakkında:

Tur rotalarımız doğayla içe içe şehir dışıdır. Her yer yemyeşil ve masmavi… Rotalar yol bisikleti için uygun değildir. MTB ve Tur bisikletleriyle katılabilirsiniz.

Tur boyunca tüm gerekli güvenlik ve sağlık tedbirleri alınacaktır.

Önde iki adet motorsikletli 2 adet bisikletli  öncü bulunur. Grubun gerisinde arıza yada sakatlık durumunda bisiklet ve bisikletçileri taşımak üzere bir minibüs/otobüs ve bir kamyon/kamyonetten oluşan süpürge ekibi bulunur. Olası bir yaralanma yada sakatlanma durumu için bir ambulans ve sağlık ekibi bulunur. Ayrıca bisikletli olarak iki doktor bulunacaktır.  Molalarda çay ve çeşitli ikramlar yapılacaktır. Tur boyunca yemek ve su ihtiyaçları festival komitesi tarafından karşılanacaktır.

Seydişehir Bisiklet Festivali TRT HABER

Bisiklet Festivalleri

Bisiklet, bir ulaşım aracı olmasının yanı sıra, aynı zamanda spor, eğlence ve kültürel etkinliklere yönelik kullanılan bir taşıt, hem sağlık hem de eğlence aracı olarak dünyada son yüzyılda hızla gelişmiştir. Dünya genelinde turizmde son eğilimlere ve gelişmelere bakıldığında, bisikletli turizmin gün geçtikçe arttığı ve yerel yönetimler tarafından teşvik edildiği görülmektedir.

Bisiklet turizminin faaliyetlerinden olan, bisiklet festivalleri de çevreye duyarlı, yerel halkın katılımını sağlayan, kültürel mirasın ve doğa güzelliklerinin tanıtımına katkı sunmanın yanı sıra yerel ekonomiye de ciddi katlıları olan bir etkinlik şekli olmasından dolayı, şehirlerde ve kırsal bölgelerde turizmin sürdürülebilir olması için önemli bir enstrümandır.

Kaynak: Dergi Park


bisiklet festivali 2021, 2021 bisiklet festivali, bisiklet festivalleri, Türkiye, bisiklet festivali 2021, bisiklet festivali 2021’de nerelerde olacak , bisiklet festivali kaynaştırır. Bisiklet festivali 2021’de çok yerde olacak. bisiklet festivali 2021 seydişehir

10 yorum

  1. Mürşit Uzunoğlu

    Kayıtlar ne zaman açılacak merak ediyoruz ..Gecen yıl ön kayıt yaptırdım..bizim kiler Zn vermed malum pandemi. Ama bu yıl onları atlatıp geleceğim..inşallah bi aksilik olmaz. Sizlere kolaylıklar diliyorum..Çok övgüaldınız Tebrikler…

  2. İbrahim Adalı

    Ön kayıt açıldı mı

  3. Bisiklet festivalleri şehirlerin tanıtımına ciddi katkılar sağlar. Umarım 2021 bisiklet festivalleri ile dolu bir yıl olarak geçer. Pandeminin bir an önce bitmesi dileğiyle.

  4. İzmirden katılmayı düşünüyorum.Yıllardır solo olarak uzun turlarım olmuştur lakin ilk lkez bu tür bir festivale katılacağım.Fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz festival katılım ücretiniz ne kadar acaba?

Bir Cevap Yazın