Suğla Gölü Çevresi Turu

Seydişehirli Bisikletçiler, bu Pazar düzenledikleri Suğla Gölü Çevresi Turu’nda, göl kenarındaki boşluklara meşe palamudu diktiler.

Sakallıoğlu Mobilya

Hemen hemen her hafta sonu sağlıklı yaşam için Seydişehir’in çeşitli bisiklet parkurlarına tur düzenleyen Seydişehirli Bisikletçiler, bu Pazar bisikletleriyle Suğla Gölü’nün çevresini turladılar. On bisikletçinin katıldığı tur, saat 9.30’da Seydişehir’den başladı, Seydişehir’e bağlı Taşağıl, Gölyüzü mahallelerini geçen bisikletçiler,öğle saatlerinde Yalıhük’e ulaştılar. Yalıhüyük’te  kısa bir çay molası veren bisikletçiler, Aşağıkaraören çevresinden geçerek, Bük mevkiindeki Sarayburnu’nda öğle yemeği molası verdiler. Moladan sonra harekete geçen bisikletçiler, Çarşamba Kanalı kenarındaki yolu takip ederek Kesecik’e uğrayıp,eski Kesecik yolu üzerinden, akşam saatlerinde Seydişehir’e döndüler. Bisikletçiler verdikleri molalarda boş arazilere meşe palamudu diktiler.

Seydişehirli Bisikletçilerin her birinin doğa aşığı olduğunu ifade eden gurup üyesi Ömer Aşçı (42) yaptığı açıklamada; “Seydişehirli Bisikletçiler olarak her hafta sonu Seydişehir’in mahallelerine, hatta diğer ilçelere bisiklet turları düzenliyoruz. Bisiklet sporu sayesinde hem eğleniyor hem de sağlıklı kalıyoruz. Bu hafta sonu keyifli bir tur gerçekleştirdik. Bu turumuzda Suğla Gölü çevresindeki boş alanlara pelit ektik. İnşallah bu fidanların büyüyüp insanların altında gölgelendiklerini görürüz.” dedi.

suglagolubisiklet-1 suglagolubisiklet-5 suglagolubisiklet-4

Tur Videosunu İzle

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Bisiklette Doğru Vites Kullanımı

Bisikleti yeni aldınız, tüm ayarlarını yaptırdınız. Sürüşlere başladınız ve bir süre sonra vites grubunuzdan sesler mi gelmeye başladı? Zincirindeki yağ, azalmış olabilir mi? Ya da, tellerindeki gerginlikte bir değişiklik olmuş olamaz mı? Bunlar büyük problemler mi? Hayır. Zinciri yağlarsınız. Tel gerginliği ise, beş dakikanızı almadan yeniden ayarlatabileceğiniz bir şeydir. Peki ya tüm bunlarda bir problem yok ve siz hala ses geliyor diyorsanız ne yapmalı?