1500 Yıllık Karadutların Tadına Baktık

Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyeleri bu hafta Başkaraören Bademli Yaylası’na pedalladılar.

65 km’lik tura 11 kişi katıldı. Tura 8 yaşındaki Elif Sevde ve 10 yaşındaki Mustafa Kemal de babalarıyla birlikte katılıp pedal çevirdiler.

Sabah saat 8:30 Belediye Meydanı’nda tura başlayan bisikletçiler Bozkır yolu üzerinden öğle saatlerinde Bademli Yaylası’na ulaştılar. Burada yanlarında götürdükleri azıklarını yiyen bisikletçiler, 1500 yıllık anıt ağaç olan karadutların meyvelerinin tadına baktılar.

Pandemi döneminde uzun bir süre rutin turlarına ara vermek zorunda kaldıklarını belirten Seydisehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Ali Öz, “Her haftasonu Seydişehir’imizin bir parkuruna tur düzenliyoruz. Seydişehir Bisiklet Festivali’ni büyük bir başarı ile tamamladıktan sonra, geçen haftaki turumuz Dikilitaş Dipsiz Göl’e idi. Bu hafta ise Bademli Yaylası’na tur düzenledik. 1500 yıllık anıt ağaçları görmek harika bir duyguydu. Aramızda bu ağaçları ilk defa gören arkadaşlarımız vardı.

Hem sağlık hem de Seydisehir’in güzelliklerini tanımak ve tanıtmak için her haftasonu bisiklet turları düzenlemeye devam edeceğiz. 7’den 70’e tüm herkesi turlarımıza bekliyoruz.” dedi.

Öğle yemeğinden sonra dönüş yoluna çıkan bisikletçiler ikindi saatlerinde Seydisehir’e ulaştılar.

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim 2021 Cuma günü saat, 14:30’da Seydişehir Kaymakamlığı önünden başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecektir. Etkinlik Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ...

Suğla Gölü Etrafı Turu

Suğla Gölü Çevresi Bisiklet Turu (Asfalttan)

3 Ekim Pazar Saat: 9:00 Belediye Meydanı Seydişehir, Taşağıl, Gölyüzü, Çatmakaya, Yalıhüyük, Gökhüyük, Seydişehir 76 Km Kolay bir parkur, sadece Çatmakaya’dan sonra 1,5 km bir ...