Bisiklet Turu
Bisiklet Turu

BİSİKLET TURUNDA EN ÖNEMLİ 10 ŞEY

Bisiklet turu için malzemeleri hazırlarken göz önünde bulundurulabilecek uzun bir ürün listesi var. Ama hangi öğeler en önemli?

Yıllar boyunca bana en önemli ve fazladan para harcamaya değer olduğunu düşündüğüm şeyler soruldu. Bu yüzden bugün, herhangi bir bisiklet gezgini için en önemli 10 öğenin bir listesini derledim.

Bu liste, kendi kendini destekleyen bir bisiklet turunu başarıyla tamamlamak ve yolda hem rahat hem de güvende kalmak için en önemli olduğuna inandığım maddelerden oluşuyor.

 1. Bisiklet
  Bir tür bisiklet olmadan hiçbir bisiklet turu tamamlanmış sayılmaz. Ve bir Walmart çöplüğü veya 5 dolarlık bir garaj satışı buluntu üzerinde uzun mesafeli bir bisiklet turu yapmanın tamamen mümkün olduğunu size ilk söyleyen ben olacağım. Ama aynı zamanda kaliteli bir bisiklete sahip olmanın seyahatlerinizden alacağınız genel zevk üzerinde büyük bir fark yaratacağını size ilk söyleyen ben olacağım. Kötü donanımlı ve kesinlikle geçinebileceğiniz eski bir bisiklet kullanabilirsiniz. Ancak bisiklet maceranızda mutlaka karşılaşacağınız koşullara uygun bir tur bisikletine sahip olmak, yol deneyimlerinizi çok daha keyifli hale getirecektir.

Tur Bisikleti
Tur Bisikleti
 1. Kamera
  Seyahatlerimde fotoğraf çekmek benim için son derece önemli. Hatta o kadar önemli ki, bisiklet turu için en önemli ikinci öğe olarak kamerayı listeledim. Fotoğraf makinemi sadece tanıştığım insanların ve bulunduğum yerlerin fotoğraflarını çekmek için değil, yolda çektiğim fotoğrafları da bisiklet turu deneyimlerimi diğer insanlarla paylaşmak için kullanıyorum. İnsanlar senden hoşlanır! Ve bazen, kameramı bir tür dijital atlas olarak kullanıyorum – rotam boyunca gördüğüm yol levhalarının ve haritaların fotoğraflarını çekiyorum ve daha sonra dijital kameramda bunlara atıfta bulunarak, gezinmek için çektiğim fotoğrafları kullanarak ve onlara atıfta bulunuyorum. Ben sürerken yolumu bul. Yıllarca bisikletle seyahat ettikten sonra, fotoğraf makinem, onsuz hayatımı hayal etmekte zorlandığım birkaç parçadan biri.
Bisiklet Kask Kamerası
Bisiklet Kask Kamerası

 1. Ayakkabı
  Bir bisiklet turisti olarak, eyer üzerinde çok fazla zaman geçireceksiniz. Ama aynı zamanda bisikletten biraz zaman ayırmanız ve yürüyerek dolaşmanız da gerekiyor. Bu nedenle ayakkabı seçimi çok önemlidir! Ya hem bisiklette hem de bisiklet dışında iyi çalışan bir çift ayakkabı bulmanız gerekir ya da bisiklete binmek için iyi çalışan bir çift ayakkabı ve adım attığınızda kullanabileceğiniz başka bir çift ayakkabı veya sandalet getirmeniz gerekir. akşamları bisiklet.

Tur Bisiklet Ayakkabisi
Tur Bisiklet Ayakkabisi

 1. Cep Telefonu
  Hayal etmesi zor ama sadece birkaç yıl önce cep telefonları tam bir bilim kurguydu. Turdayken evi aramak istiyorsanız, bir arama kartı taşımanız ve ankesörlü bir telefon veya sabit hatlı yardımsever bir yabancı bulmanız gerekiyordu. Günümüzde, dünyanın neredeyse her yerinden neredeyse herkesi arayabilirsiniz – ve uygun bir fiyatla! Cep telefonu bisikletle seyahat eden kişinin evde arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarıyla iletişim halinde kalmasını sağlamakla kalmadı, aynı zamanda bize bir güvenlik ağı da sağlıyor, böylece bir kaza olması durumunda hızlıca yardım çağırabiliyor ve tıbbi görevliler gönderebiliyoruz. birkaç dakika içinde konumumuza.

Cep Telefonu
Cep Telefonu

 1. Bisiklet Taytları/Şortları
  Her gün bisiklete binmek için saatler harcadığınızda, popo ve eyerinizin buluştuğu yer arasında çok fazla sürtünme meydana gelir. Bu nedenle, doğru binici şort takımını seçmek son derece önemlidir. Geleneksel bisiklet turistleri, çoğu zaman basmakalıp bisikletçi ile çok sık ilişkilendirilen siyah Lycra spandex şortları tercih eder.. Ancak daha modern bisiklet gezginleri (ve normal toplumla biraz daha fazla uyum sağlamak isteyenler) çoğu zaman bir çift hafif atletik şortun altına bisiklet şortu giymeyi tercih ederler… veya bunun yerine sadece dağ bisikleti tarzı şortlara binerler. Hangi şortu giymeyi seçerseniz seçin, yanlış şortu seçmenin, alt bölgenizi kaşındıran ve çiğneyen bir sürtünme sorununa yol açabileceğini bilin. Ama doğru çifti seçin ve şık bir şekilde bisiklet sürün… ve her dakikanın tadını çıkarın!

Bisiklet Taytı
Bisiklet Taytı

 1. Portpagaj/Römork
  Eşyalarınızı nasıl taşımaya karar verdiğiniz de son derece önemlidir. Çoğu uzun mesafe bisiklet turisti, yan çantalarla binmeyi tercih ediyor, ancak birçok bisikletçi hala bir tür römorkla binmeyi tercih ediyor. Bu seçim, nereye gidebileceğinizi, ne tür yollarda seyahat edebileceğinizi, hangi ulaşım modlarını kullanabileceğinizi ve trafik ve benzeri yol kenarındaki engeller arasında nasıl ilerleyeceğinizi belirlediğinden son derece önemlidir. Sonunda hangi “bagaj” modunu seçerseniz seçin, suya dayanıklı (veya su geçirmez), eşyalarınızı serin tutan ve kolayca kırılmayan veya yırtılmayan bir şey istersiniz.

Bisiklet Romörku
Bisiklet Romörku

 1. Ayna
  Birçok deneyimli bisikletçi ayna kullanımı konusunda kaşlarını çattı. Gereksiz olduğunu ya da başlarını ağrıttığını söylüyorlar. Ama katılmıyorum . 2001’deki ilk bisiklet turumdan beri ayna ile bisiklet sürüyorum ve böyle bir cihaz olmadan turdan ayrılmayı hayal edemiyorum. Kabul, her zaman aynamla sürmem. Benim de aynanın gereksiz olduğunu hissettiğim zamanlar oluyor. Ama sonra kendimi arabalarla dolu dar, dolambaçlı bir yolda bulduğumda ayna geri dönüyor ve arkadan yaklaşan araçların beni görmesini sağlamak için kafamın arkasında gözlere sahip olduğum için minnettarım. yolda etrafımda dolaşmak için gerekli işlemleri yapıyorum.

Bisiklet Aynası
Bisiklet Aynası

 1. Günlük
  Bir derginin bisiklet turları için en önemli öğelerden biri olarak listelenmesi birçok kişiye sürpriz gelebilir. Sonuçta, bir günlük bisiklet seyahati için gerçekten bir gereklilik değil. Ama en azından benim için bir tür günlük olmadan bir tura çıkmak inanılmaz derecede zor olurdu. Geceleri, uzun bir yolculuktan sonra, günlüğümü günü belgelemek ve yolculuğum sırasında gördüğüm çeşitli insanlar ve yerler hakkındaki düşüncelerimi ve fikirlerimi hatırlamak için kullanırım. Bazı bisikletçiler günlüklerini, günlük millerini, en yüksek hızlarını ve diğer bisiklet istatistiklerini belgelemek için kullanır. Günlüğümü yolda tanıştığım insanların adlarını, e-posta adreslerini ve telefon numaralarını yoldayken yazarak takip etmek için kullanıyorum. En önemlisi, günlüğümü hedeflerimi ve gelecekle ilgili planlarımı yazmak için kullanırım, böylece turdan eve döndüğümd…

Günlük
Günlük

 1. Uyku Matı/Şişme Yatak


Yerde birden fazla gece geçirecekseniz, bir çadırda uyuyacaksanız, o zaman doğru uyku matını seçmek, vermeniz gereken önemli bir karardır. O kadar önemli ki, aslında burada bir çadır ya da uyku tulumu yerine listeledim. Bunu yaptım çünkü uyku matı bence en azından bu iki parçadan daha önemli! Aslında, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı mat türü vardır. Bazı bisikletçiler, denediğim ve tavsiye etmediğim bir mat olmadan gitmeyi tercih ediyor. Diğerleri , daha genç binicilerin yeterli olduğunu düşünebilecekleri, ancak daha yaşlı binicilerin homurdanacak ve şikayet edecekleri hafif ve ucuz bir köpük matı tercih eder . Ve sonra ThermaRest türü gibi ince şişirilebilir paspaslar var.harika, ama onlar da nispeten incedir. Bir de birkaç santim kalınlığında ve çok daha pahalı olan şişirilebilir paspaslar var , ancak sizi yerden yükseğe kaldırıyorlar, altındaki soğuk topraktan size kalın bir yalıtım sağlıyor ve size harika bir gece uykusu veriyorlar. Sonunda, seçtiğiniz mat size bağlıdır ve büyük ölçüde turunuzun uzunluğuna ve bir çadırda geçirmeyi planladığınız gece sayısına bağlı olabilir. Doğru matı seçin ve bir bebek gibi uyuyacak ve her gün tamamen yenilenmiş olarak uyanacaksınız. Ama yanlış matı seçerseniz göz kırpmadan uyumazsınız ve her gün beyzbol sopasıyla dövülmüş gibi hissederek uyanırsınız.

Uyku Matı Şişme Yatak
Uyku Matı Şişme Yatak

 1. Pompa
  Son olarak, seyahatiniz için seçtiğiniz pompa, seçmek için oldukça zaman harcamanızı önerdiğim son parçadır. Geçmişte, çantalarımda paketlenirken kırılan veya kullanım sırasında bozulan kalitesiz pompalar kullandım. Seyahat eden bir bisikletçi için bu, yoldayken isteyeceğiniz en son şeydir. Patlak bir lastik almak yeterince kötü! Ama pompanızı kullanmaya gittiğinizde ve sizi kırdığında ve hiçbir yerin ortasında olmadığınızda, bu milyonlarca kat daha kötü! Bu nedenle doğru pompayı seçmek çok önemlidir. Hafif bir pompa seçmelisiniz, ancak aynı zamanda iyi çalışan ve attığınız her şeyi kaldırabilecek kadar dayanıklı olan bir pompaya da ihtiyacınız var.

Bisiklet Pompası
Bisiklet Pompası

İşte burada! Bisiklet turunuza getirebileceğiniz en önemli öğelerin ilk 10 listem.

Liste hakkında ne düşünüyorsun? Seçimlerime katılıyor musunuz? Tamamen aynı fikirde değil misiniz? Aşağıda bir yorum bırakarak bana bildirin. İlk 10’unuza hangi öğeleri yerleştirirsiniz?

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Seydişehir Bisiklet Festivali 2022

Seydişehir Bisiklet Festivali 2022 başlıyor… Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları ile Seydişehir Belediyesi tarafından 2020 ve 2021 Temmuz aylarında düzenlenen Seydişehir Bisiklet Festivali 2022 yılında ...

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim 2021 Cuma günü saat, 14:30’da Seydişehir Kaymakamlığı önünden başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecektir. Etkinlik Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ...