Bisiklet Sürmek Yağ Yakar
Bisiklet Sürmek Yağ Yakar

En Çok Kalori Yaktıran Spor Bisiklet Sürmek

Başlığı okuyunca şaşırdınız mı? Evet bireysel olarak yapılabilecek sporlar arasında ip atlamaktan sonra en çok kalori yaktıran spor, bisiklet sürmektir. İnsanların bir saat boyunca ip atlaması çok zordur. Bir kişi günlük ortalama 5 saat sıkılmadan bisiklet sürebilir. Ondan dolayı başlığı bu şekilde belirledik.

İp atlamak saatte ortalama 800 kalori civarında yaktırır. Bisiklete binmek ise saatte ortalama 700 kalori yaktırır. Bu kalori yakımı ortalama 20 km hızla sürüldüğü zaman geçerlidir. Yakılan kalori miktarı bisiklet süren kişinin kilosu ve yol eğimine göre değişiklik gösterir.

Bisiklete Binen Kadın

Bisiklet sürmek hem kilo vermenin, hem eğlenceli, hem de sağlık üzerinde saymakla bitmeyen faydaları olan bir spordur.

Diğer egzersiz türlerinin çoğundan daha az zorlanma ve yaralanmaya neden olur. İyi bir kas egzersizi; bisiklet, siz pedal çevirirken tüm ana kas gruplarını kullanır. Diğer bazı sporların aksine, bisiklete binme yüksek düzeyde fiziksel beceri gerektirmez. Çoğu insan bisiklete binmeyi bilir ve öğrendikten sonra unutmazsınız. Güç ve dayanıklılık için iyidir. bisiklet, dayanıklılığı, kuvveti ve aerobik kondisyonu artırır.

İstediğiniz seviyede bisiklet sporu yapabilirsiniz. Yaralanma veya hastalıktan kurtulmak için bisiklet çok düşük yoğunlukta yapılabilir, ancak zorlu bir fiziksel antrenmana kadar inşa edilebilir. Zayıflamanın ve formda kalmanın iyi bir yoludur bisiklet sürmek. Yokuş aşağı kaymaktan ve dışarıda olmaktan aldığınız macera ve vızıltı, sizi içeride tutan veya özel zamanlar veya yerler gerektiren diğer fiziksel aktivitelere kıyasla düzenli olarak bisiklete binmeye devam etme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bir ulaşım aracı olan bisiklet, motorlu taşıt sürmek veya sağlıklı egzersizle tramvay, tren veya otobüs kullanmak için harcanan hareketsiz (oturma) zamanın yerini alır.

Bisiklet Antrenmanı
Bisiklet Antrenmanı

Düzenli bisiklet sürmenin sağlık yararları şunları içerir:

 • artan kardiyovasküler zindelik
 • artan kas gücü ve esnekliği
 • geliştirilmiş eklem hareketliliği
 • azalmış stres seviyeleri
 • gelişmiş duruş ve koordinasyon
 • güçlendirilmiş kemikler
 • azalmış vücut yağ seviyeleri
 • hastalığın önlenmesi veya yönetimi
 • azalmış anksiyete ve depresyon.

 • Bisiklete binme sizi felç, kalp krizi, bazı kanserler, depresyon, diyabet, obezite ve artrit gibi ciddi hastalıklardan korumaya yardımcı olabilir.
 • Bisiklete binmek sağlıklı, eğlenceli ve her yaş için düşük etkili bir egzersiz şeklidir.
 • Mağazalara, parka, okula veya işe giderek bisikletle günlük rutininize kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında hangi sporu yaparsanız yapın, kilo vermek yada formunuzu korumak için beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim 2021 Cuma günü saat, 14:30’da Seydişehir Kaymakamlığı önünden başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecektir. Etkinlik Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ...

Suğla Gölü Etrafı Turu

Suğla Gölü Çevresi Bisiklet Turu (Asfalttan)

3 Ekim Pazar Saat: 9:00 Belediye Meydanı Seydişehir, Taşağıl, Gölyüzü, Çatmakaya, Yalıhüyük, Gökhüyük, Seydişehir 76 Km Kolay bir parkur, sadece Çatmakaya’dan sonra 1,5 km bir ...