Doğada Kamp Yapmak
Doğada Kamp Yapmak

Kamp İçin Gerekli Malzemeler

Kamp yapmak, aileniz ve arkadaşlarınızla hatta kendi başınıza dışarı çıkmanın en güzel yollarından biridir. Birçok şehirde yer alan, milli parklarda, özel kamp alanlarında, dağlık bölgelerde ve hatta kendi arka bahçenizde kamp yapmaya gidebilirsiniz.

Çoğu kamp alanında piknik masası, arabanızı park edebileceğiniz bir yer ve çadırınızı kurabileceğiniz bir yer vardır. Çoğunda ortak banyo, tuvalet ve akar su vardır.

Kampın keyfini çıkarmak için ihtiyaç duyulan en az eşyayı yanınıza alın. Gereksiz eşya kalabalığına gerek yoktur. Ve aynı zamanda ekstra malzemelerle rahat, kullanışlı ve ev gibi bir kamp alanına sahip olmak da güzel.

İlk kez kamp yapıyorsanız, en iyisi kamp malzemelerini ödünç almak veya kiralamaktır.

Daha deneyimli bir kampçı haline geldikçe, daha keyifli kamp yapmak için hangi malzemelerin ihtiyaç olduğunu göreceksiniz. Deneyimler sonucu satın alma yapmak hem daha az masraflı hem de sizi malzeme çöplüğü sahibi olmaktan kurtarır

Hazırlanırken, önemli herhangi bir şeyi unutmadığınızdan emin olmak için bu kullanışlı kamp kontrol listesini kullanın ve ihtiyacınız olan şeyleri yanınıza alın.

Kamp Malzemeleri

Kamp İçin gerekli temel malzemeler:

Çadır

Uyku tulumu veya battaniye

Uyku matı

Kamp yastığı

Lambalar veya fenerler (ve ekstra piller )

Uygun kıyafetler ( yağmurluk, rüzgarlık, mont ve yedek kıyafetler)

Kişisel bakım ve temizlik ürünleri ( diş fırçası, güneş kremi, sabun, tuvalet kağıdı vb.)

İlaçlar (sürekli kullanmanız gereken ilaçlarınızı unutmayın.)

Kamp için isteğe bağlı malzemeler:

Kamp sandalyeleri

Kamp masası (piknik masası yoksa)

Hamak

Masa örtüsü

Güneşlik

Kamp halısı

Çadır alt brandası

Kamp yerinde yemek yapacaksanız, kamp ocağı, tencere, çaydanlık, çatal, kaşık gibi malzemeleri de alabilirsiniz.

Gece Kamp Ateşi

Yanınıza alacağınız kamp malzemelerini ve kıyafetlerini seçerken hava koşullarını ve coğrafi yapıyı göz önünde bulundurunuz.

Uygun kamp malzemeleri, uygun ayakkabı ve kıyafetler size konfor sağlar.

Genel olarak kullanılan çadırlar orta ve hafif yağmurlara karşı koruma sağlar. Aşırı yağmur beklentisi varsa, çadırın üstüne örtmek için yapı marketlerde satılan ince boya naylonu alabilirsiniz. Gece uyurken naylon örtecekseniz, hava alacak yer bırakmaya dikkat ediniz. Ayrıca naylon örtülünce çadır içinde terleme meydana gelir. Havalandırma yapılmalıdır.

Kampta Yağmur

Yağmurlu havalarda özellikle eğimli arazilerde çadırın altına su dolmasını engellemek amacıyla çadır etrafına minik drenaj kanalı kazmak için keser, madenci çekici veya kamp küreği & baltası gibi malzemeler alabilirsiniz. Bu malzemeleri ateş için gerekli odunları kırmak için de kullanalabilirsiniz.

Hepinize bol eğlenceli, doğayla iç içe keyifli kamplar dileriz.

Ekleyeceğiniz bir şey varsa yorum bölümüne ekleyebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Doğada Çöp Topladık Ağaç Ektik

Pınarbaşı Mahallesi'nin ardında bulunan Balkon Tepesi'ni çöplerden temizledik ve 1200 adet badem ve meşe palamudu ektik... ''Mezarıma taş koymayın beton dökmeyin,ben öldükten sonra üzerimde otlar bitsin,çiçekler açsın taş kapatır çimento kapatır hiç kimse istifade edemez benim toprağım da milletime hizmet etsin oradaki biten otlardan koyun yesin et olsun kuzu yesin süt olsun arı yesin bal olsun'' Aşık Veysel