Kuğulu Tabiat Parkı'nda Bisikletçiler
Kuğulu Tabiat Parkı'nda Bisikletçiler

Kuğulu Tabiat Parkı

Kuğulu Tabiat Parkı, Toros Dağları’nın Müthiş Manzarası Seydişehir ilçesinde yer alan kuğulu park sırtındaki dik yamaçlı dağları ve önündeki ovasıyla yılın her mevsiminde sakinlik ve huzur arayanların adresi oluyor.

Yoğun kar yağışının olduğu kış dönemlerinde bir çok fotoğraf sanatçısı parkın güney tarafında bulunan geyik dağlarına geliyor.

Seydişehir Kuğulu Park İlkbahar

Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı İlkbahar

Özellikle hafta sonralarını şehir merkezinin stresinden uzak geçirmek ve yorgunluğunu doğanın verdiği huzurla atmak isteyen için gidilmesi ve görülmesi gereken bir yer olarak karşımıza çıkan Seydişehir Kuğulu Tabiat Park’ında ailenizle birlikte güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Seydişehir Kuğulu Park Yaz

Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı Yaz

Kuğulu Tabiat Parkı dört mevsim güzel. Park içerisinde yer alan büyük kayaların altından çağlayan kaynak suyunun tadına doyum olmaz. Bisiklet tutkunları için harika bir parkur. Seydişehir’e yaklaşık 6 km mesafede.

Seydişehir Kuğulu Park Sonbahar

Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı Sonbahar

 

 

Kuğulu Tabiat Parkı’na Seydişehir ve çevresinden çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. On iki ay hareketlilik olmakla birlikte özellikle bahar ve yaz aylarında yoğunluk vardır. Kuğulu’da ailenizle piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmakla birlikte, restoran ve kafeterya da bulunmaktır. 24 saat güvenlik bulunan alanda tuvaletler ve mescitler bulunmaktadır. Alanda Toros’lardan gelen kaynak suları bulunmaktadır. Bölgede ayrıca binicilik için atlar, bisiklet kiralama, çocuklar için zıpzıp ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Kuğulu Tabiat Parkı her daim temiz ve bakımlıdır. Ailenizle, sevdiklerinizle birlikte yılın 12 ayı günün her saatinde güvenle vakit geçirebileceğiniz bir mekandır.

Seydişehir Kuğulu Park Kış
Seydişehir Kuğulu Park Kış

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Seydişehir Bisiklet Festivali Afişi

Seydişehir Bisiklet Festivali 2021

Geri Sayım Başladı… Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Seydişehir Bisiklet Festivali’ni 2-3-4 Temmuz 2021 tarihlerinde Konya Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı’nda yapacağız… Seydişehir Bisiklet Festivali Kesin Kayıt ...

Karda Bisiklet

Beyaz Dağların Şen Gönülleri

Seydişehir’imiz birçok güzelliği ile adeta bir saklı cennet. Bizler bu saklı cennetin yerini biliyor, hatta içinde yaşıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu saklı cennetin en güzel ...