Parola; Bu Parkur Tamamlanacak!

Son Rezebeli – Tekebeli – Alacabel turu ekibin oldukça moralini bozmuştu. Yaptıgımız tur öyle küçük bir tur değildi; lakin tamamlanmamış bir turdu işte. Ali Öz sürekli bunu telâfi etmeliyiz, toplum içine çıkamıyorum deyip duruyordu. Ben “ bisiklet “desem “tur” desem arkadaşlar “ Hadi be bir turu bile tamamlayamamışsınız” deyip dalgalarını geçiyordu. Bütün ekip aynı durumdaydı. Bu durum düzeltilmeliydi.

alacabelt

İki hafta önceden ilanlar verildi, duyurular yapıldı. Eleştirenler de davet edildi.Bu arada ekip geçen turdan yaptığı hataları masaya yatırdı. Ve mutlaka bir takip aracı olması, araçta bol miktarda su ve piknik malzemesi olması, yedek kıyafetler bulunması kararlaştırıldı.Tur keyif spor ve eğlenceyi birleştirecekti.Yoksa bitmezdi. 25 Eylül Pazar saat 5.00 da Hacı Dede’nin dükkânında buluştuk. Hava karanlık ve soğuktu. 15 kişiydi ekip. İlerde milli şampiyon fotoğrafçı Hüseyin Bostancı’nın ve ana sponsorumuz Hüseyin Gürpınar’ın da tura dâhil olması turu daha da farklı kılacaktı. Önceki turun lafını edenler mi?.. Onlar sadece konuşur, moral bozar. Hayatın her anında bu böyledir. Kimisi lâf üretir kimisi icraat yapar.

alacabelturund

Taraşçı Mahallesi’ne vardık. Birkaç küçük sıkıntı dışında Rezebeli’ni aşıp aynı istikametten Durak, Toy Alanı,Tekebeli, Cevizli… Aman Allah’ım bu ne hız bu ne sürat. Saat 16.00’da Cevizlideyiz. Ekip adeta uçuyor. Geçen turdan bu yana nasıl bir kondisyon, nasıl bir güç kazanmışız öyle. İlk turuna çıkan Hüseyin Gürpınar âdeta uçuyor. 70’lik Hacı dedem Ferrari motoru takmış âdeta. Evet azim bu tecrübe bu birlik beraberlik bu diyoruz hep beraber. Akşam 17.00 civarı Alacabel’deyiz. Önceki turun son durağı Alacabel. Soğuk kışların geçit vermez diyarı Alacabel. Şoförlerin korkulu rüyası Alacabel. Azimli bisikletçiye bel mi dayanır geçit mi? Aşıyoruz Alacabel’i rüzgar gibi. Aksam 21.00’ de sağ salim evimizdeyiz. Azim, kararlılık inanmak bir kez daha galip geliyor güçlüğe. Dostlarla nice keyifli turlara diyoruz.

Ali Akış

alacabelturun

alacabelturu

alacabeltu

alacabel

alacabe

alacab

alaca

alacabelturunda

Tur GPRS Kaydı:

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim 2021 Cuma günü saat, 14:30’da Seydişehir Kaymakamlığı önünden başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecektir. Etkinlik Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ...

Suğla Gölü Etrafı Turu

Suğla Gölü Çevresi Bisiklet Turu (Asfalttan)

3 Ekim Pazar Saat: 9:00 Belediye Meydanı Seydişehir, Taşağıl, Gölyüzü, Çatmakaya, Yalıhüyük, Gökhüyük, Seydişehir 76 Km Kolay bir parkur, sadece Çatmakaya’dan sonra 1,5 km bir ...