Seydişehir Bisiklet Festivali 2022

Seydişehir Bisiklet Festivali 2022 başlıyor…

Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları ile Seydişehir Belediyesi tarafından 2020 ve 2021 Temmuz aylarında düzenlenen Seydişehir Bisiklet Festivali 2022 yılında da düzenlenecek.

Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda bisikletçinin buluştuğu Seydişehir Bisiklet Festivali, bu sene de aşırı pozitif enerji, coşkulu ve eğlenceli geçecek.

Festival komitesi bu yıl geçen yıllara göre daha eğlencesi bol bir festival düzenlemeyi düşünüyor…. Festival rotaları bu sene daha kısa ve düzlük olacak…

Seydişehir Bisiklet Festivali 2022 takvimi Ocak ayında seydisehirbisiklet.com web sitesi ile Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

Festivalin yine bu yıl Temmuz ayı başında yapılacağı öngörülüyor.

Kamp Alanı:

Kamp yerimiz Kuğulu Tabiat Parkı’dır. Kamp yerinde, tuvalet, duş, elektrik, su, güvenlik, restoran & kafeterya ve mescit vardır. Çadır ve diğer kamp malzemeleri katılımcılar tarafında getirilecektir. Kamp yerinde festival katılımcılarının araçları ve karavanla katılacak misafirlerimiz için otopark alanı ayrılmıştır.

Kuğulu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Kuğulu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kuğulu Tabiat Parkı’na bisikletle girişte her hangi bir ücret alınmamaktadır. Otomobil ile gelen misafirlerimiz lütfen gişe görevlilerine, kayıt listesinden kontrol etmeleri için bisiklet festivali için geldiğinizi söyleyiniz. Festival için gelenler giriş ücreti ödemeyeceklerdir.

Kamp alanında festival için 14.000 metrekare yer ayrılmıştır. Çadırlar arasında 5 metre mesafe konulmuştur.

Kuğulu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Kuğulu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yemek ve İkramlar:

Yemekler tek kullanımlık kaplar, kaşık, çatal ve bıçakla servis edilmektedir. Kamp alanında ve rotalar üzerindeki yemek ikramları, termal boxlarla sıcak olarak servis edilmektedir.

Turlar sırasında ara öğün olarak meyve ikramı yapılmaktadır. Kuğulu Tabiat Parkı’ndaki tüm çeşme suları güvenle içilebilir.

Turlar boyunca su ve maden suyu ve güzergah üzerindeki kahvehane ve çay ocaklarında çay ikramı yapılmaktadır.

Kamp alanında bulunduğumuz sürece sürekli çay ikramı vardır. Yiyecek ve içecek ikramlarında sınırlama yoktur. İstediğiniz kadar yiyecek ve içecek alabilirsiniz.

Yemek Servisi Kamp Alanı
Yemek Servisi Kamp Alanı

Yemek Servisi Tınaztepe
Yemek Servisi Tınaztepe

Tur Programı ve Rotalar

Rotalar kesinleşince burada yayınlanacaktır. Bu sene rotalar düzlük olacaktır.

Faydalı Bilgiler

-Otobüsle gelen misafirlerimizin Günaydın Dinlenme Tesisleri (Seydisehir) ve otogardan kamp alanına ulaşımları (Geliş – Dönüş) tarafımızdan sağlanacaktır. Biletinizi aldıktan sonra seyahat bilgilerinizi lütfen WhatsApp hattımızdan bizimle paylaşınız


Kamp alanında, tuvalet, duş, su, elektrik, mescit bulunmaktadır. Telefon şarjları için belli bölgelere çoklu piriz grupları konulacaktır. Kamp alanında bulunduğumuz süre boyunca çayımız ve sıcak suyumuz olacaktır.


-Elektrik tesisatına zarar vereceğinden, prizlere telefon sarjı harici ısıtıcı vb. gibi yüksek güç çeken elektrikli aletlerin takılmamasını ve çadırlara elektrik çekilmemesini önemle rica ederiz. (Bilgisayar kontrollü çarpmaya karşı koruma olduğu için en ufak nemle temasta dahi elektrik kesilmektedir.)


– Her ne kadar yaz mevsimi olsada, Kuğulu Tabiat Parkı 2300 rakımlı dağ eteğinde olması nedeniyle geceleri soğuk olmaktadır. Kamp malzemeleri ve giyeceklerinizi buna göre hazırlayınız.


– Güvenliğiniz ve sağlığınız birinci önceliğimizdir. Lütfen toplu sürüş kurallarına, festival görevlileri, emniyet ve sağlık ekipleri uyarılarına titizlikle uyunuz.


– Herkesin çadırının kurulacağı yer noktasal olarak belirlenmiştir. Lütfen çadırınızı, katılım listesini imzaladıktan sonra, size refakat edecek görevlinin göstereceği yere kurunuz.


– Tur esnasında ve kamp alanında maske takıp takmamak serbesttir.


– Tur güzergahları boyunca toplu çay içilen yerlerde çay parası ödemeyiniz


– Kamp alanında ve rotalar üzerinde çok sayıda kaliteli içilebilir özellikte suyu olan çeşmeler mevcuttur. Bununla birlikte tarafımızdan şişe su ikram edilecektir.


Kuğulu Tabiat Parkı’nda alkol tüketilmesi kanunen yasaktır. Buna riayet ederek, şehrimizin yöneticileri karşısında bizleri zor duruma düşürmemenizi rica ederiz.


-Kuğulu Tabiat Parkı ve rotalar üzerinde bulunan göl ve gölet tabanları sarmaşık otlarla kaplı olduğu için yüzmeye elverişli değildir. Resmi makamlar tarafından da yüzmeye izin verilmemektedir.


-Verilen tüm bilgiler, yapılan tüm uyarılar hepimizin sağlığı ve güvenliği içindir. Lütfen tüm bilgi ve uyarıları dikkate alarak titizlikle uyunuz.


Bir ihtiyacınızın olması durumunda ve gördüğünüz eksiklikleri lütfen anında bize bildiriniz…

Kayıt;

Kayıt linki burada yayınlanacaktır. Şu anda kayıt alınmamaktadır…

Seydişehir Bisiklet Festivaline Kayıt Ol
Kayıt Lİnki Şu Anda Aktif Değildir

Bir Cevap Yazın

  • Niyazi Erk
  • 28/05/2022
  Cevapla

  Harika. Emeği geçenlere teşekkürler.

  • İbrahim Derinsu
  • 27/05/2022
  Cevapla

  Organizsayin ekibini ve emeği geçen herkesi kutlarız. Harika olacak

3 yorum

 1. İbrahim Derinsu

  Organizsayin ekibini ve emeği geçen herkesi kutlarız. Harika olacak

 2. Harika. Emeği geçenlere teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu Yapıldı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlendi. Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe her yaştan yüzlerce Seydişehirli vatandaş ...

Konya Büyükşehir Belediyesi 2000 Scooter Verecek TIKLA BAŞVUR

Konya Büyükşehir Belediyesi, bugün başlayan Konya Bisiklet Festivaline özel çekiliş düzenliyor. Noter huzurunda yapılacak çekilişle 2000 kişiye scooter hediye edilecek. İşte başvuru şartları ve başvuru linki.