Seydişehir Bisiklet Festivali Fikirleriniz Önemli
Seydişehir Bisiklet Festivali Fikirleriniz Önemli

SEYDİŞEHİR BİSİKLET FESTİVALİ İÇİN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ

Merhaba, Seydişehir Bisiklet Festivali 2021 ile ilgili fikirlerinizi, görüş ve önerilerinizi yorum kısmına yazmanızı rica ediyoruz.

1-2-3-4 Temmuz 2021 tarihlerinde Konya Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı’nda yapmayı planladığımız Seydişehir Bisiklet Festivali ile ilgili önerilerinizi bekliyoruz. Daha kaliteli ve beklentileri karşılayan daha güzel bir festival gerçekleştirmek için fikirlerinizi önemsiyoruz…

Festivalde yapılması gerektiğini düşündüğünüz etkinlikler, yemek, ikramlar, kamp alanı vb. festivalle ilgili tüm konularda fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz…

Hep birlikte daha iyiye…

Bir Cevap Yazın

  • Selma Uysal
  • 09/05/2021
  Cevapla

  Yaklaşık 1,5 yıldır sürmekte olan PANDEMİ ve kısıtlamalar nedeniyle yeterince antreman ve kondüsyonumuz olmayacak çoğumuzun..
  O nedenle rampaların eğimlerinin dikkate alınarak fazla dik olmaması tercihimizdir..
  Tüm hazırlıkların SEBIDOS’un sürekli tanıtımıyla eksiksiz olduğunu düşünüyoruz..
  Bir önerim olacak sa ; her gelen katılımcı dostumuzun gelirken yanında 2 kitap getirerek Seydişehir ya da yakın köylerinde bir SEBİDOS KÜTÜPHANESİ kurulmasına olanak sağlamamız kalıcı ve sürekli bir hizmet olacaktır kanısındayım..

 1. Fikir Denizine Hoşgeldiniz ! Festival alanında özel bir bisiklet gösteri bölümü oluşturulabilir. Bunun için bu işin müptelası kişiler misafir edilerek özel bir saatte şov yapılabilir. Misafir olarak gelenler ise sinerji alabilir.Amaç hafızalarda bu işe gönül verildiğini ve ilkleri gerçekleştirip kalıcı bir hale getirmek ve markalaşmak.Marka için arge yapılabilir. Zihinlerde kalıcı logo-algı-slogan ile bütünleştirilebilir.

 2. Fikir Denizine Hoşgeldiniz ! Teknik Servis Hizmeti için özel bir reyon oluşturulabilir ve bunun için kurumsal bir firmanın teknik malzeme satışı ,aksesuar satışı bölümü oluşturulabilir.Firmalarla iletişim ile gerçekleştirilebilir.

 3. Fikir Denizine Hoşgeldiniz ! Kışın KAR stoğu yapılarak yazın ortasında gelen misafirlere karlama ( karanfil,tarçın,şerbet karışım baharat ) ikramı ile süpriz yapılabilir….

 4. Büyük ,markalaşmış bisiklet firmaları kamp alanında özel bir satış ve sunum bölgesi olarak ayrılabilir.Su firmaları ,soda firmaları ,çay firmaları ile görüşülebilir ve bizim festivalin içecek ihtiyacını karşılayabilirler.Fikir çok sadece girişim yeterli.Önceki yapılanlar referansımızdır.

 5. Sıradışı bir bisiklet tasarımcısı konuk olabilir ve toplanma alanımızda bize yaptığı ,ürettiği ürünleri sunum yapabilir.

 6. Federasyondan organize Downhill parkuru oluşturulsun ve izinli olarak uluslararası downhill bisikletçileri festival günlerinden birinde parkurda sürüş yapsınlar.Ayrıca yol bisikletçileri için özel bir grup oluşturulabilir.Güzergahta uygun yerlerde bize ilham verebilirler.Bizler süremesekte izleriz ve ayrı bir sektör oluşturulmuş olur.Bizim bölgemiz nimet ve değerlendirebiliriz.

 7. Engelli kardeşlerimizi etkinlik alanına davet edelim.Aramızda eğlensinler,bisiklete binme imkanı olanlara destek olup eğlendirelim.Aramıza alalım biraz kaynaşalım.

 8. Rotaya ek olarak ; Madenli köyünden ,maden ocağına,Karaöz yaylasından,Susuzşahap Yaylasına ,Ağaç Tepesi zirvesi,Tesisler,Tınaztepe mağarası ve Seydişehir olabilir.Mistik Orman yolu ,alüvyon kokulu doğası ,büyüleyici manzaraları,çam kokuları,ihtişamlı ve heybetli bakış açıları ile bisikletseverlerin gönlünü fethedecektir.

 9. Seydişehir Bisikletçiler ve Doğaseverler Ormanı bölgesi belirlensin.Orman bölgesi tel çit ile çevrilsin ve büyük devasa bir alan olsun.Altyapısı hazırlansın ve ağaçların dikileceği çukurlar cinslerine göre kategori yapılarak isimlendirilsin.Her katılımcı festivalde belirlenen günde çukurlara fidanlarını diksinler ve ismi yazılı zincirli metalik künye fidana takılsın.Orman zamanla büyüsün ve festivallerde devam etsin.Katılımcı ağacını gördüğünde duygulansın.Ormana bisiklet sürmeye gidilince mangal yerleri ,oturma yerleri,kamp yerleri,odun yerleri,çöp yerleri hazırlansın.Bisikletli harici kimse girmesin :))) Orman büyüsün ,bölge yeşillensin ve kocaman ahşaptan bir bisiklet girişe yerleştirilsin.Daha neler neler….:))

   • Deniz Atasay
   • 09/05/2021
   Cevapla

   Bisiklet üzerine kitap yazmış olan Türk yazarlarını n davet edilmesi ve kitap tanıtım oturumları düzenlenmesi,küçük onarım kursları vb.seminerler yararlı olabilir, sevgilerimle.

  • Önerileriniz için çok teşekkür ederiz

  • Sema Akbaşak Gücü
  • 26/03/2021
  Cevapla

  Festivalde küçük yarışmalar düzenlensin eğlence amaçlı ve kazananlara birer anı hediye si verilsin

  • Halil Özcan ERTUNÇ
  • 26/03/2021
  Cevapla

  İkinci günkü rota yerine daha zirvelere pedallanabilir mi ki acaba

   • FUNDA IŞIK
   • 09/05/2021
   Cevapla

   Sabah uyanış müziği Şener Şen inek obası uyaaan olabilir mi?

  • Öneriniz için çok teşekkür ederiz.

    • Figen
    • 09/05/2021
    Cevapla

    Aynı zamanda müzisyen olan katilimcilarin müzik aletlerini de yanlarında getirmelerinin teşvik edilmesi…
    Akşam yemeği sonrası bağlama, gitar… Hep birlikte söyler, sosyallesiriz…

  • Onur Yiğit
  • 26/03/2021
  Cevapla

  Cuma namazı dikkate alınsın.
  Molalar namaz vakitleri dikkate alınarak verilsin.

  Mescide festival süresince imam tayini talep edilsin.

27 yorum

 1. Cuma namazı dikkate alınsın.
  Molalar namaz vakitleri dikkate alınarak verilsin.

  Mescide festival süresince imam tayini talep edilsin.

 2. Halil Özcan ERTUNÇ

  İkinci günkü rota yerine daha zirvelere pedallanabilir mi ki acaba

 3. Sema Akbaşak Gücü

  Festivalde küçük yarışmalar düzenlensin eğlence amaçlı ve kazananlara birer anı hediye si verilsin

 4. Seydişehir Bisikletçiler ve Doğaseverler Ormanı bölgesi belirlensin.Orman bölgesi tel çit ile çevrilsin ve büyük devasa bir alan olsun.Altyapısı hazırlansın ve ağaçların dikileceği çukurlar cinslerine göre kategori yapılarak isimlendirilsin.Her katılımcı festivalde belirlenen günde çukurlara fidanlarını diksinler ve ismi yazılı zincirli metalik künye fidana takılsın.Orman zamanla büyüsün ve festivallerde devam etsin.Katılımcı ağacını gördüğünde duygulansın.Ormana bisiklet sürmeye gidilince mangal yerleri ,oturma yerleri,kamp yerleri,odun yerleri,çöp yerleri hazırlansın.Bisikletli harici kimse girmesin :))) Orman büyüsün ,bölge yeşillensin ve kocaman ahşaptan bir bisiklet girişe yerleştirilsin.Daha neler neler….:))

 5. Rotaya ek olarak ; Madenli köyünden ,maden ocağına,Karaöz yaylasından,Susuzşahap Yaylasına ,Ağaç Tepesi zirvesi,Tesisler,Tınaztepe mağarası ve Seydişehir olabilir.Mistik Orman yolu ,alüvyon kokulu doğası ,büyüleyici manzaraları,çam kokuları,ihtişamlı ve heybetli bakış açıları ile bisikletseverlerin gönlünü fethedecektir.

 6. Engelli kardeşlerimizi etkinlik alanına davet edelim.Aramızda eğlensinler,bisiklete binme imkanı olanlara destek olup eğlendirelim.Aramıza alalım biraz kaynaşalım.

 7. Federasyondan organize Downhill parkuru oluşturulsun ve izinli olarak uluslararası downhill bisikletçileri festival günlerinden birinde parkurda sürüş yapsınlar.Ayrıca yol bisikletçileri için özel bir grup oluşturulabilir.Güzergahta uygun yerlerde bize ilham verebilirler.Bizler süremesekte izleriz ve ayrı bir sektör oluşturulmuş olur.Bizim bölgemiz nimet ve değerlendirebiliriz.

 8. Sıradışı bir bisiklet tasarımcısı konuk olabilir ve toplanma alanımızda bize yaptığı ,ürettiği ürünleri sunum yapabilir.

 9. Büyük ,markalaşmış bisiklet firmaları kamp alanında özel bir satış ve sunum bölgesi olarak ayrılabilir.Su firmaları ,soda firmaları ,çay firmaları ile görüşülebilir ve bizim festivalin içecek ihtiyacını karşılayabilirler.Fikir çok sadece girişim yeterli.Önceki yapılanlar referansımızdır.

 10. Fikir Denizine Hoşgeldiniz ! Kışın KAR stoğu yapılarak yazın ortasında gelen misafirlere karlama ( karanfil,tarçın,şerbet karışım baharat ) ikramı ile süpriz yapılabilir….

 11. Fikir Denizine Hoşgeldiniz ! Teknik Servis Hizmeti için özel bir reyon oluşturulabilir ve bunun için kurumsal bir firmanın teknik malzeme satışı ,aksesuar satışı bölümü oluşturulabilir.Firmalarla iletişim ile gerçekleştirilebilir.

 12. Fikir Denizine Hoşgeldiniz ! Festival alanında özel bir bisiklet gösteri bölümü oluşturulabilir. Bunun için bu işin müptelası kişiler misafir edilerek özel bir saatte şov yapılabilir. Misafir olarak gelenler ise sinerji alabilir.Amaç hafızalarda bu işe gönül verildiğini ve ilkleri gerçekleştirip kalıcı bir hale getirmek ve markalaşmak.Marka için arge yapılabilir. Zihinlerde kalıcı logo-algı-slogan ile bütünleştirilebilir.

 13. Yaklaşık 1,5 yıldır sürmekte olan PANDEMİ ve kısıtlamalar nedeniyle yeterince antreman ve kondüsyonumuz olmayacak çoğumuzun..
  O nedenle rampaların eğimlerinin dikkate alınarak fazla dik olmaması tercihimizdir..
  Tüm hazırlıkların SEBIDOS’un sürekli tanıtımıyla eksiksiz olduğunu düşünüyoruz..
  Bir önerim olacak sa ; her gelen katılımcı dostumuzun gelirken yanında 2 kitap getirerek Seydişehir ya da yakın köylerinde bir SEBİDOS KÜTÜPHANESİ kurulmasına olanak sağlamamız kalıcı ve sürekli bir hizmet olacaktır kanısındayım..

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Konya Bisiklet Festivali

Konya Bisiklet Festivali

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya Bisiklet Festivali düzenlenecek. Bu sene ilki düzenlenecek olan festival Kılıçarslan Meydanı’nda bisiklet severleri ağırlayacak. Festival boyunca workshoplar, atölye çalışmaları ve ...

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim 2021 Cuma günü saat, 14:30’da Seydişehir Kaymakamlığı önünden başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecektir. Etkinlik Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ...