Mehmet Tutal, Seydişehir Belediye Başkanı
Mehmet Tutal, Seydişehir Belediye Başkanı

Seydişehir Bisiklet Festivali Sona Erdi

Kuğulu Tabiat Park’ında gerçekleştirilen Kamplı Bisiklet Turu’na Türkiye’nin 35 farklı ilinden 150 bisikletçi katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçiler, üç gün süren etkinlikte Seydişehir’de toplam 182 kilometrelik güzergah boyunca pedal çevirdi.

Dr. Ayça Altınkaya ve Dr. İbrahim Dağlı
Dr. Ayça Altınkaya ve Dr. İbrahim Dağlı

İlk etabı 64 kilometre, ikinci etabı 73 kilometre olan etabın tamamlanmasının ardından Kuğulu Parkta geceyi geçiren bisikletseverler, burada kamp ateşi etkinliğine katıldı. Kamp ateşi etkinliğine Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Yahya İsa Koca ve İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir katılarak sporculara katılım belgesi verdi.

Seydişehirli Bisikletçiler
Seydişehirli Bisikletçiler

Turun ikinci gününde Kuğulu Tabiat Parkı’ndan başlayıp, Gölyüzü, Susuz, Çatmakaya, Çatmakaya Yaylası, Tınaztepe Mağarası, Antalya Seydişehir yolunu takip ederek 64 kilometrelik parkuru tamamlayan bisikletseverler, akşam üzeri Kuğulu Tabiat Parkı’na geri döndüler.

Seydişehir Bisiklet Festivali
Seydişehir Bisiklet Festivali

Turun üçüncü etabında ise bisikletseverler 45 kilometrelik Boyacıoğlu Köprüsü, Çar Oluğu, Gökçehüyük Göleti, Taraşçı, Taraşçı 1 Göleti, Seydişifa Termal Tesisleri, Adile Baysal Kültür Sanat evi, Seyidharun Veli Cami ve Kuğulu Tabiat Parkı güzergahında pedal çevirdi.

Belediye Başkanı Tutal da son gün etabına katılarak, bisikletseverlerle pedal çevirdi.

Seydişehir Bisiklet Festivali Motorize Ekip
Seydişehir Bisiklet Festivali Motorize Ekip

Bisiklet ve yüzme sporlarının insan sağlığı için önem taşıdığını belirten Tutal, şunları kaydetti:

“Sizlerle birlikte pedal çevirmek güzeldi. İnsan sağlığı için yüzme ve bisiklet sporu gerçekten keyif verici. Aslında ben de bisiklet sporuna yabancı değilim. Çocukluğum ve gençliğimde köyden okula bisiklet ile gider gelirdim.

Bu tür organizasyonlar şehrimizin tanıtımına, turizme büyük katkı sağlıyor. Doğa güzellikleri barındıran ilçemizin dört bir tarafı görülmeye değer. Eşsiz manzaraları ile dağcılık ve doğa sporları açısından oldukça elverişli bir bölge. Seydişehir dağcılık, yürüyüşler ve tracking açısından çok güzel parkurlara sahip bir yer. Kaya yapısı dağcılık sporuna çok elverişli. Ben festivalimize katılan herkese teşekkür ediyorum.”

Adile Baysal Kültür ve Sanatevi ile Seyyid Harun Veli Camii’ni ziyaret eden bisikletseverler, Kuğulu Kamp alanına geçti. Bisiklet tutkunları, seneye festivalin yeniden düzenlenmesi temennisinde bulunarak ilçeden ayrıldı.

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu Yapıldı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlendi. Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe her yaştan yüzlerce Seydişehirli vatandaş ...

Konya Büyükşehir Belediyesi 2000 Scooter Verecek TIKLA BAŞVUR

Konya Büyükşehir Belediyesi, bugün başlayan Konya Bisiklet Festivaline özel çekiliş düzenliyor. Noter huzurunda yapılacak çekilişle 2000 kişiye scooter hediye edilecek. İşte başvuru şartları ve başvuru linki.