Pandemide Bisiklet Sürmek
Pandemide Bisiklet Sürmek

Pandemi Yasaklarında Bisiklet Kullanımı Serbest Olsun

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi alışkanlıkları da değiştirdi. Özellikle bisiklete talep her geçen gün artıyor. Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, “Pandemide Avrupa’da yüzde 43’lük satış patlaması oldu. Türkiye’den de mal aldılar. Şu anda aynı şey yaşanıyor dış piyasada büyük talep var” dedi. Öte yandan Bisikletliler Meclisi Başkanı Murat Pekeser ise bisiklet satışlarıyla ilgili “Geçen seneye bakarsak büyük satış yapıldı. Ancak bu kullanıma ve yollara yansımadı. Bunun sebebi trafikteki korkular olabilir” açıklamasında bulundu.


COVID-19 salgını yaşama, alışveriş yapma, boş zamanlarımızı geçirme ve hareket etme şeklimizi değiştirdi. Birçok kentteki kısıtlamalar, motorlu trafikte azalmaya ve kalabalık toplu taşıma araçlarından kaçınmak için yürümeyi veya bisiklete binmeyi tercih eden insanlarda artışa neden oldu.

Bisiklet Süren Mutlu Çocuk“TALEP NORMAL DÜZEYDE”

Virüsün ilk senesi durum bu şekilde olsa da şu an taleplerin durduğunu belirten Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, “Benim görüşüm talep normal düzeyde devam ediyor. Burada farklı durum var. Haftasonu yasaklar ve havaların kötü gitmesi bisiklet talebini etkiledi. Bu yüzden de geçtiğimiz sene büyüyen talep bu sene aynı etkide devam etmiyor” açıklamasında bulundu.

Doğada Bisiklet Sağlıktır“YASAK GÜNLERİ KULLANIM SERBEST OLSUN”

Bisiklet yollarıyla ilgili yeni atılımlardan bahseden Suyabatmaz, “Şu anda en azından yeni gelişen alanlara bisiklet yollarını yapmak gerekiyor. Turizm amaçlı yollar yapılıyor. Şehir içi planlamalar var” dedi.

Suyabatmaz, yürüttükleri kampanyadan bahsetti ve “Yasak günlerinde bisiklet kullanımı serbest bırakılsın” dedi. Suyabatmaz, “Önümüzdeki bisikletli 2 metre uzakta, arkamızdaki de öyle. Zaten yan yana tam anlamıyla kullanmıyoruz. 4-5 metre gidip spor yapalım diyoruz. Mola yasak olsun ama kapanma günleri bisiklete binmek serbest olsun istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim 2021 Cuma günü saat, 14:30’da Seydişehir Kaymakamlığı önünden başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecektir. Etkinlik Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ...

Suğla Gölü Etrafı Turu

Suğla Gölü Çevresi Bisiklet Turu (Asfalttan)

3 Ekim Pazar Saat: 9:00 Belediye Meydanı Seydişehir, Taşağıl, Gölyüzü, Çatmakaya, Yalıhüyük, Gökhüyük, Seydişehir 76 Km Kolay bir parkur, sadece Çatmakaya’dan sonra 1,5 km bir ...