Suğla Gölü Etrafı Turu
Suğla Gölü Etrafı Turu

Suğla Gölü Çevresi Bisiklet Turu (Asfalttan)

3 Ekim Pazar Saat: 9:00

Belediye Meydanı

Seydişehir, Taşağıl, Gölyüzü, Çatmakaya, Yalıhüyük, Gökhüyük, Seydişehir

76 Km

Kolay bir parkur, sadece Çatmakaya’dan sonra 1,5 km bir rampa var. Onun haricinde parkur genellikle düzlük.

Yemeği Yalıhüyük’te lokantada yiyeceğiz. Yanınıza bir miktar para almanız yeterlidir.

Grupta Sürüş İçin Temel Kurallar

İster spor için ister meslek olarak bisiklete biniyor olun, grup halinde bisiklet sürmek sporun kaçınılmaz bir parçasıdır ve aynı zamanda bisikletçi olmanın en iyi yanlarından biridir. Birlikte binecek arkadaşlara sahip olmak, yalnızca kahve gezintilerini daha keyifli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda sizi konfor alanınızdan çıkarmanın kesin bir yoludur. Daha önce hiç bir gruba binmediyseniz, ilk sürüşünüzden önce tavsiyemizi alın. Ve eğer deneyimli bir veteriner iseniz, bu listeyi yolun konuşulmayan kurallarına uymak için görgü kuralları kontrol listeniz olarak kabul edin.

Kural 1: Bisiklet trafik yasalarına uyun

Her şeyden önce: Güvenlik en önemli önceliktir. Kendi güvenliğiniz ve arkadaşlarınızın güvenliği için yasalara uyun ve sürücüleri kızdırmamak için elinizden geleni yapın. Elbette, 20’li bir pakette olabilirsiniz, ancak bu size tüm yolu sollama hakkını vermez. Işıklarda ve trafik sinyallerinde durun ve uygun olduğunda tek sıra sürün – özellikle bisiklet şeritleri veya kör köşeleri olmayan süper yoğun yollarda.

Kural #2: Tehlikeler hakkında gereğinden fazla iletişim kurun

El hareketleri ve yüksek sesle bağırmalar herkesin dostudur. Çukurları gösterin ve “cam!” diye bağırın. öndeyseniz ve önünüzdeki engelleri görüyorsanız. Grubun arkasındaysanız, gruba yaklaşan bir araç varsa “arabayı geri getirin” diye bağırın.
Doğru el işaretlerinden emin değil misiniz? Sadece sürmeye başlamadan önce sor. Genel olarak konuşursak: Bir trafik işaretine veya ışığına yaklaşırken “dur” sinyali vermek için elinizi kaldırın, dönerken kolunuzu gitmek üzere olduğunuz yöne doğru tutun, çukurları veya kayaları işaret edin ve gevşek çakıl veya çakıl gördüğünüzde aşağıyı gösterin. arazi, parmaklarınızı açın ve arkanızdakiler için elinizi kıpırdatın. Önünüzde çok tehlikeli veya yakın bir şey varsa (yani yaklaşan bir koşucu veya açık bir araba kapısı), aşırı sesli olma konusunda hata yapın.

Kural #3: Soldan pas geç

Tıpkı bir arabada olduğu gibi, sol taraf geçiş şerididir. Sizi beklemeyen birini geçmek üzereyseniz, kibar ama işitilebilir bir “solunuzdan!” Birkaç nadir istisna dışında asla sağdan geçmemelisiniz.

Kural #4: Hattınızı koruyun

Bu kural, özellikle amaç, kişinin draftından yararlanmak için birinin direksiyonuna geçmek olduğunda, tek veya çift adımlı bir çizgide sürmek için geçerlidir. Bu kadar yakın sürerken bisiklet kullanma becerileri çok önemlidir ve küçük bir miktar sincap bile bir çarpışmaya neden olabilir. Bakışlarınızı ileriye ve gidonunuzu sabit tutun.

Kural# 5: Sabit bir tempoda kalın

Hızı kontrol eden sürücüyseniz, tutarlı bir çaba gösterdiğinizden emin olun. Yüksek bir kadans sağlayın ve arazi veya koşullarla yalnızca küçük hız ayarlamaları yapın ve önden aşırı yüklenmeyin (sürüşünüzün dinamiğinin bir parçası değilse). Grubun ortasında olsanız bile, asla frene basmamanız veya ani hareketler yapmamanız önemlidir. Daha yeni biniciler: Sürüşünüzün başkaları tarafından tahmin edilebilir olmasını sağlamak için ilerleme hızı bile kendi başınıza pratik yapmak için iyi bir beceridir.

Kural #6: Düz bir takım getirin ve nasıl kullanılacağını öğrenin

Bir gruba katılmadan önce, konu daire değiştirmek olduğunda kendi kendinize yeterli olduğunuzdan emin olun. Yerel bisikletçi veya başka bir bisikletçi size ipleri göstermekten mutluluk duyacaktır ve bunu düzeltmek için sadece birkaç alıştırma denemesi gerekir.

Kural #7: Ne geride kal ne de ileride koş

Önemli olan yüksek yada düşük performans değil grubun ortalama hızına uymaktır. Grup halinde bisiklet sürerken ortalama hıza uymaktır.

Kural #8: Yarım tekerlek kullanmaktan kaçının

Birinin yanındayken, gidonunuzun diğer kişiyle aynı hizada olup olmadığını kontrol edin. Sürekli olarak diğer kişinin birkaç santim önünde gidiyorsanız bu saygısızlık olarak algılanır ve aynı zamanda arkanızdaki hız çizgisini de bozar.

Kural 9: Sağda kalın

Kulağa basit geliyor ama iyi bir bisiklet şeridi olsa bile yolda kaç kişinin sürdüğüne her zaman şaşırmışımdır. Yolun izin verdiği kadar sağda kalmak için ateş edin. Bu, sürücüleri mutlu edecek ve sizi güvende tutacaktır!

Kural #10: İncelik pürüzsüzdür

Başkalarıyla birlikte sürerken her tepkinin bir sonucu vardır, bu nedenle hareketlerinizi küçük tutun. En büyük yaygın hatalardan biri, arkanızı görmek için omzunuzun üzerinden bakmaktır. Bunu tüm vücut dönüşü yerine hızlı bir bakışla yapın. Tüm vücudun döndüğünde sen de yolun ortasında kalırsın.

Kural #11: Gruptan Ayrılma

Eğer bir grup sürüşüne katıldıysanız kafanıza göre hareket edemezsiniz. Ekip liderine ve diğer arkadaşlara haber vermeden kesinlikle turdan ayrılmayınız. Her hangi bir rahatsızlığınız olduğu zaman ekip liderine bildiriniz.

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Seydişehir Bisiklet Festivali 2022

Seydişehir Bisiklet Festivali 2022 başlıyor… Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları ile Seydişehir Belediyesi tarafından 2020 ve 2021 Temmuz aylarında düzenlenen Seydişehir Bisiklet Festivali 2022 yılında ...

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu Yapıldı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlendi. Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe her yaştan yüzlerce Seydişehirli vatandaş ...