Suğla Gölü Çevresi Turu

Seydişehirli Bisikletçiler, bu Pazar düzenledikleri Suğla Gölü Çevresi Turu’nda, göl kenarındaki boşluklara meşe palamudu diktiler.

Hemen hemen her hafta sonu sağlıklı yaşam için Seydişehir’in çeşitli bisiklet parkurlarına tur düzenleyen Seydişehirli Bisikletçiler, bu Pazar bisikletleriyle Suğla Gölü’nün çevresini turladılar. On bisikletçinin katıldığı tur, saat 9.30’da Seydişehir’den başladı, Seydişehir’e bağlı Taşağıl, Gölyüzü mahallelerini geçen bisikletçiler,öğle saatlerinde Yalıhük’e ulaştılar. Yalıhüyük’te  kısa bir çay molası veren bisikletçiler, Aşağıkaraören çevresinden geçerek, Bük mevkiindeki Sarayburnu’nda öğle yemeği molası verdiler. Moladan sonra harekete geçen bisikletçiler, Çarşamba Kanalı kenarındaki yolu takip ederek Kesecik’e uğrayıp,eski Kesecik yolu üzerinden, akşam saatlerinde Seydişehir’e döndüler. Bisikletçiler verdikleri molalarda boş arazilere meşe palamudu diktiler.

Seydişehirli Bisikletçilerin her birinin doğa aşığı olduğunu ifade eden gurup üyesi Ömer Aşçı (42) yaptığı açıklamada; “Seydişehirli Bisikletçiler olarak her hafta sonu Seydişehir’in mahallelerine, hatta diğer ilçelere bisiklet turları düzenliyoruz. Bisiklet sporu sayesinde hem eğleniyor hem de sağlıklı kalıyoruz. Bu hafta sonu keyifli bir tur gerçekleştirdik. Bu turumuzda Suğla Gölü çevresindeki boş alanlara pelit ektik. İnşallah bu fidanların büyüyüp insanların altında gölgelendiklerini görürüz.” dedi.

suglagolubisiklet-1 suglagolubisiklet-5 suglagolubisiklet-4

Tur Videosunu İzle

Tur GPRS Kaydı:

Bir Cevap Yazın

Bir Cevap Yazın

x

BUNUDA OKUMAK ISTERMISIN

Konya Bisiklet Festivali

Konya Bisiklet Festivali

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya Bisiklet Festivali düzenlenecek. Bu sene ilki düzenlenecek olan festival Kılıçarslan Meydanı’nda bisiklet severleri ağırlayacak. Festival boyunca workshoplar, atölye çalışmaları ve ...

Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu

29 Ekim 2021 Cuma günü saat, 14:30’da Seydişehir Kaymakamlığı önünden başlayacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecektir. Etkinlik Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Bisiklet ...